Nowy DISCOVERY PLUS to fotelik samochodowy dla każdego, kto szuka niezawodnego i łatwego w montażu fotelika z podwyższonym oparciem (3.5 lat – 12 lat, 100 – 150 cm, 15 – 36 kg).

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Fotelik Discovery Plus to fotelik dla dzieci o wzroście100 -150 cm, montowany na Isofix, z regulowaną wysokością zagłówka i regulowanym oparciem. Czy jest to dobra propozycja dla każdego malucha, który osiągnął wzrost 100 cm? Przyjrzyjmy się dokładniej temu fotelikowi.

Czy kategoria 100-150cm to dobra propozycja dla mojego dziecka?

Fotelik Discovery Plus to nowy produkt w ofercie Britaxa przeznaczona dla najstarszych dzieci, które wyrastają z fotela tyłem do kierunku jazdy (RWF) i są gotowe by podróżować przodem, zapięte w pasy samochodowe. Ta „gotowość”, to podstawowa kwestia, którą omawiamy z naszymi Klientami, którzy przychodzą do Tylem.pl po fotelik z ostatniej kategorii wagowej, a właściwie, zgodnie z nową homologacją, już wzrostowej. O co chodzi? Dziecko przesiadające się do fotela kategorii 100-150 cm musi oczywiście pasować gabarytowo do fotelika (ważne są proporcje ciała), pas samochodowy musi poprawnie przebiegać przez środek ramienia i w żadnym wypadku nie ocierać się o szyję dziecka. Łatwo to sprawdzić sadzając młodego Klienta w foteliku i zapinając mu pasy. Łatwo, o ile młody człowiek współpracuje, łatwo jeśli jest mniej lub bardziej świadomy do czego służy fotelik i jak należy się w nim zachowywać.

Jeśli jednak już na etapie przymiarek mamy problem, żeby maluch dał się zapiąć pasem, a jak tylko kliknie klamra pasów, ręce dziecka w magiczny sposób wyplatają się nich – wtedy w głowach pracowników Tylem.pl zapala się czerwona lampka – dziecko najprawdopodobniej nie jest gotowe, by podróżować zapięte 3-punktowym pasem samochodowym jak osoba dorosła. Oczywiście takie zachowanie na fotelu prezentacyjnym w sklepie może być wywołane stresem czy nieśmiałością, dlatego zawsze ostateczną decyzję o przesiadce do nowego fotela pozostawiamy rodzicom. Zawsze możemy pochylić się na dużymi RWF-ami czy fotelami posiadającym pasy wewnętrzne.

Fotelik BRITAX RÖMER Discovery Plus

Zalety fotelika samochodowego Britax Discovery Plus

Żeby zanadto się nie rozpisywać, wymieńmy krótko, lecz dokładnie dlaczego ten model jest wart uwagi, a zatem:

 • spełnia wymogi nowej, bardziej wymagającej homologacji R-129

 • alternatywny montaż na Isofix lub 3-punktowa pasy samochodowe

 • przestronne siedzisko, które pomieści dziecko o wzroście do 150 cm

 • ruchome oparcie, które łatwo dostosowuje się do oparcia samochodowego

 • stosunkowo kompaktowa konstrukcja – nie zajmie w aucie zbyt dużo miejsca

 • ergonomiczny zagłówek wyposażony w prowadnicę na pas samochodowy

 • nowoczesna konstrukcja powstająca w Niemczech

 • łatwo zdejmowana do prania tapicerka

 • lekka, czy raczej niezbyt ciężka konstrukcja (niecałe 6 kg)

 • atrakcyjna cena

Fotelik BRITAX RÖMER Discovery Plus

Podsumowując – prosty, ale wygodny i łatwy w obsłudze model dla starszaka w niewygórowanej cenie. Jak najbardziej wart uwagi. O ile pasuje do dziecka i auta, co powtarzamy do znudzenia.

Wersja Premium

Discovery Plus dostępny jest także w bardziej ekskluzywnym wydaniu pod nazwą Hi-Liner. Jest dokładnie ta sama konstrukcja oferująca te same opcje, ale w ładniejszym opakowaniu, czyli w innych wersjach tapicerek, dzięki czemu prezentuje się bardzo elegancko. Różnica w cenie między modelami to 100 zł. Dużo czy mało? Oceńcie sami.

Fotelik BRITAX RÖMER Discovery Plus

Montaż fotelika samochodowego Discovery Plus w aucie

Wybraliśmy Discovery Plus? To teraz musimy go zamontować w samochodzie. Fotelik montuje się uniwersalnie – w autach posiadających zaczepy Isofix stosujemy tę właśnie metodę, a w autach starszych fotelik montujemy za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego. Słowo „montujemy” brzmi dość szumnie, faktycznie fotel stawiamy na kanapie, pas wkładamy w prowadnicę zamontowaną pod zagłówkiem fotelika, sadzamy dziecko, dziecko zapina się pasem samochodowym. Pas trzyma dziecko i fotelik jednocześnie. Kluczowe jest jednak dopasowanie fotelika do kanapy, ponieważ:

Tylem.pl fotelik dopasowanie fotelika do kanapy samochodu
 • oparcie fotelika ma przylegać do oparcia kanapy,

 • zagłówek samochodowy nie może odpychać pleców fotelika od oparcia kanapy auta – bardzo często wyjmujemy zagłówek samochodu

 • klamra pasa nie może wciskać się w konstrukcję fotelika,

 • pas samochodowy nie może się blokować w prowadnicy, przez którą przechodzi

Fotelik BRITAX RÖMER Discovery Plus

Wszystko to sprawdzamy podczas przymiarki w sklepie.

Dwa foteliki obok siebie? Jest to możliwe

Producent deklaruje, że fotelik samochodowy Discovery Plus z wymiarem zewnętrznym siedziska 44 cm jest na tyle kompaktowy, że w większości aut można bez problemu zamontować dwa czy trzy takie modele obok siebie, tzn. jeden z fotelików zamontowany jest na środkowym siedzeniu. Nie prowadziliśmy statystyk czy faktycznie „w większości” damy radę to zrobić, nawet jeśli tak, to może się zdarzyć, że Twój samochód znajdzie się jednak w mniejszości i mamy kłopot. Trzeba pamiętać, że w standardowym aucie miejskim wyposażonym w tylną kanapę (a nie 3 oddzielne fotele), miejsce środkowe nie ma pełnoprawnej szerokości i montaż 2 foteli obok siebie to zazwyczaj upychanie a nie montowanie, a to nie jest optymalne rozwiązanie. Może się zdarzyć, że dojście do klamry jest wtedy bardzo utrudnione i dziecko nie będzie w stanie zapinać się samodzielnie. Przypadki są różne – przyjedź do nas, sprawdzimy montaż na miejscu.

Słowo podsumowania

Lubimy modele Britax Romer. To czołowy producent fotelików samochodowych dla dzieci, stawiający na wysoką jakość i bezpieczeństwo. Polecamy i jesteśmy na TAK. Najnowszy fotel dla starszaków jest także wart uwagi, ale czy skradnie Twoje serce? Przekonamy się podczas przymiarki.

Specjalistyczne sklepy Tylem.pl zapraszają!

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept

Pomoc & Wsparcie

Jeśli masz pytania dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Masz wątpliwości – zapytaj, nie kombinuj. Nie warto.

Newsletter

Newsletter

Zapisz się, zawsze warto wiedzieć wcześniej