ISOFIX – (International Organisation for Standardisation – ISO Fixture).

System ten, to międzynarodowy standard mocowania fotelików w samochodach, który zapewnia najbezpieczniejszy, najłatwiejszy i najszybszy sposób poprawnego i bezpiecznego montażu dziecięcego fotelika samochodowego bez użycia samochodowych pasów bezpieczeństwa.

 

System Isofix

System Isofix

Koncepcja została po raz pierwszy zaproponowana w 1991 roku i ostatecznie zdefiniowana w 1999 roku jako standard międzynarodowy. Od roku 2006, prawie wszystkie nowe samochody są wyposażane w Isofix (oraz górny  punkt zakotwiczenia Top Tether).

Dwa metalowe uchwyty systemu znajdują się w szczelinie między oparciem a siedziskiem siedzenia samochodowego. Dwa zaczepy systemu przymocowane są do podstawy fotelika dziecięcego lub bazy fotelika. Aby wpiąć fotelik lub bazę należy wysunąć z fotelika łącznik Isofix i wpiąć go do uchwytów samochodu. Oczywiście każdy fotelik ma prosty system powiadamiania o poprawności zapięcia. Tu, polecamy instrukcję danego modelu.

System ten, ogranicza do minimum błędy montażowe i optymalizuje działanie ochronne dzięki mocnemu połączeniu między fotelikiem i pojazdem. Najważniejszym argumentem na korzyść systemu ISOFIX jest nadzwyczaj proste i szybkie montowanie i wymontowywanie fotelika oraz idące z tym w parze zwiększone bezpieczeństwo.

 

Isofix w samochodzie

Isofix w samochodzie

 

Jeśli Twój samochód ma system Isofix, zalecamy zakup fotelika z wsparciem tego systemu.

 

[do action=”wyszukiwarka-fotelikow”/]

[do action=”pomoc”/]