Kamper jest dobry na wszystko nie tylko na wakacyjny wyjazd z rodziną. Daje dużą swobodę w organizowaniu podróży lecz dla rodziców z mniejszymi dziećmi stanowi nie lada wyzwanie. Jaki bowiem wybrać fotelik samochodowy aby bezpiecznie podróżować? Jak zamocować fotelik? Czy można wybrać jeszcze do tego fotelik tyłem do kierunku jazdy? Tak. Zobaczcie nasz montaż fotelika w nietypowym kamperze – Mitsubishi Fuso dla AZIMOO EXPEDITION.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Przy planowaniu trasy, atrakcji, wycieczek, potrzebnego sprzętu i całego szeregu innych nie mniej ciekawych zadań i możliwości, rodzice docierają do punktu zwanego „dzieci”. To od razu pojawia się szereg pytań dotyczących podróży z dziećmi w kamperach. Postaramy się rozwiać większość z nich. Zapraszamy.

Niedawno odwiedzili nas rodzice posiadający Mitsubishi Fuso z prośbą o pomoc w dobraniu rozwiązania dla córki. Po rozmowie i przymiarkach wybraliśmy Britax MaxWay Plus (Zobacz: Porównanie modeli MaxWay oraz jak montować i kotwiczyć na przykładzie MaxWay). Fotelik został umieszczony w kabinie z przodu pomiędzy rodzicami. Montaż w przestrzeni mieszkalnej z tyłu nie był możliwy ze względu na wybraną konfigurację wspomnianej przestrzeni mieszkalnej. Nie ma też bezpośredniego połączenia z tyłem wozu, zatem przechodzenie pomiędzy kabiną a wnętrzem samochodu nie jest możliwe, co ma często miejsce w kamperach. Poniżej galeria z wizyty i montażu fotelika.

Poniżej film użytkownika JARO SPEED z prezentacją tego ciekawego wozu MITSUBISHI FUSO CANTER 4X4 6C18 z imprezy RV CAMPER MOTORHOME 2020. Zobaczcie wnętrze i możliwości.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept

Jaki fotelik samochodowy dla dziecka do kampera?

Taki który pasuje do dziecka i do samochodu. To nic trudnego. Tu zasady są identyczne jak w każdy innym pojeździe. Kłopotem jest tylko fakt, iż kampery czy auta dostawcze nie mają tak często montowanych systemów wspomagających, dedykowanych do poprawy bezpieczeństwa dzieci jak Top Tether czy Isofix. Pojawia się też problem kanap, miejsca i kotwiczenia. Jednak dla nas to nie kłopot. Każdy samochód jest inny, lecz w każdym zawsze znajdziemy rozwiązanie.

Pomoc & Wsparcie

Jeśli masz pytania dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Masz wątpliwości – zapytaj, nie kombinuj. Nie warto.