Fotele dla starszaków to poważny temat. Dokonując wyboru nowego fotelika dla 4-latka musimy pamiętać nie tylko o dopasowaniu fotelika do samochodu, dopasowaniu dziecka do siedziska, ale także, o ile nie przede wszystkim, o dopasowaniu fotelika do oczekiwań młodego pasażera, który głośno i wyraźnie jest już w stanie artykułować swoje zdanie. Firma Britax Romer swoją serią Kidfix stara się sprostać oczekiwaniom wszystkich i doskonale jej to wychodzi. Zobaczmy porównanie fotelików tej popularnej serii.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Co ciekawego oferuje w swoich fotelikach Britax Romer dla dzieci w wieku od 3,5 do 12 lat? Jakie warte uwagi rozwiązania zastosowano?

Nagradzana linia KIDFIX cieszy się popularnością wśród rodziców od wielu lat. Najnowsza generacja fotelików KIDFIX korzysta nie tylko z dużego doświadczenia firmy Britax w dziecinie bezpieczeństwa ale stawia też na ergonomię pozwalającą na spokojną i bezpieczną podróż.

Britax stworzył nową generację fotelików KIDFIX wyposażonych w zaawansowane systemy bezpieczeństwa i poprawioną ergonomię zapewniające jeszcze bezpieczniejszą i wygodniejszą podróż.

Zobaczmy zatem czym różni się fotelik KidFix III S od III M oraz 2R od modelu 2S?

Czym różnią się foteliki Britax Kidfix?

Fotelik posiada taką samą budowę siedziska a główne różnice wynikają z zastosowanych i dołączonych elementów, różnych materiałów na tapicerkach i możliwości danych wersji.

Zalety i porównanie modeli z serii Kidfix, przedstawia poniższa tabelka.

  • Fotele są bezpieczne, co potwierdzają wyniki testów przeprowadzonych przez instytut ADAC. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

  • Kidfixy oferują dużo miejsca w środku, dzięki oparciu w kształcie litery V . Siedzisko rozszerza się ku górze oferując coraz więcej przestrzeni dla ramion dziecka.
  • Regulowanej wysokości szyny Isofix umożliwiają montaż praktycznie w każdym aucie. Jest to idealne rozwiązanie dla aut, w których zaczepy Isofix są zamontowane niżej lub wyżej w stosunku do poziomu kanapy czy fotela.
  • Alternatywny montaż fotelików za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego będzie przydatny, kiedy musimy przewieźć dziecko autem, w którym nie ma systemu Isofix- wtedy ustawiamy fotelik na kanapie auta, a dziecko jest zapinane pasem.
  • SecureGuard to element pomagający chronić delikatne okolice brzucha dziecka poprzez dodatkowy – czwarty punkt zaczepienia standardowego 3-punktowego pasa bezpieczeństwa. Utrzymując pas biodrowy w optymalnym położeniu ponad kośćmi biodrowymi dziecka, SecureGuard pomaga zredukować siły oddziałujące na brzuch w sytuacji kolizji czołowej aż do 35 % (na podstawie badań wew. Britax, przy zastosowaniu manekina reprezentującego przeciętnego 6-latka), dając dziecku jednocześnie swobodę ruchów podczas jazdy.
  • Zaawansowana ochrona w przypadku zderzeń bocznych – SICT. Ochronę wykręca się z jednej strony fotela – od strony drzwi auta.
  • Wysoki, ergonomiczny zagłówek, który doskonale chroni głowę dziecka podczas zdarzenia na drodze, a także zapewnia mu komfort podczas drzemki w aucie.
  • X-Pad, czyli nakładka wykonana z energochłonnej pianki, zakładana na pas samochodowy, by chronić delikatne okolice karku dziecka w przypadku zderzenia czołowego. Zapobiega ona uderzeniu podbródka dziecka w klatkę piersiową, pochłaniając do 30% energii. Szarpnięcie głową do przodu jest mniej gwałtowne, a kark jest chroniony. Jednocześnie piankowa nakładka zapewnia dodatkowe wyściełanie na brzegach pasa bezpieczeństwa.
  • Trzy rodzaje tapicerek, od standardowej, przez grubiej tkaną Marble, bo wersje oddychające Cool Flow, które idealnie sprawdzają się podczas letnich upałów. Dla (oka) każdego coś miłego. Tapicerki są łatwe do zdjęcia i uprania, w temperaturze do 40 stopni.
wdt_IDFotelKIDFIX III SKIDFIX III MKIDFIX 2 SKIDFIX 2 RKIDFIX SLKID II
1Zdjęcie modelu
2Grupa/kategoriaGRUPA 2/3 15-36KG (3,5 -12 LAT)GRUPA 2/3 15-36KG (3,5 -12 LAT)GRUPA 2/3 15-36KG (3,5 -12 LAT)GRUPA 2/3 15-36KG (3,5 -12 LAT)GRUPA 2/3 15-36KG (3,5 -12 LAT)GRUPA 2/3 15-36KG (3,5 -12 LAT)
3MontażPasy lub pasy i IsofixPasy lub pasy i IsofixPasy lub pasy i IsofixPasy lub pasy i IsofixPasy lub pasy i IsofixTylko Pasy
4X-PADTAKNIENIENIENIENIE
5SECURE GUARDTAKTAKTAKTAKNIENIE
6SICTTAKTAKTAKNIENIENIE
7Powiększone siedziskoTAKTAKNIENIENIENIE
8Powiększony zagłówekTAKTAKNIENIENIENIE
9Zdejmowane oparcieNIENIETAKTAKNIENIE
10Ocena ADAC ogólnaBrak testu4*3*Brak testu4*4*

Wszystkie opisane powyżej modele są dostępne w sklepach stacjonarnych sieci eksperckiej Tylem.pl – zapraszamy na przymiarki i zakupy.

Masz pytania ? Pytaj, chętnie pomożemy.

Pomoc & Wsparcie

Jeśli masz pytania dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Masz wątpliwości – zapytaj, nie kombinuj. Nie warto.