Britax Römer wypuszczając na rynek swoją pierwszą łupinę na bazie obrotowej czyli model Baby-Safe 3 I-size dosyć mocno namieszał na rynku fotelików. Konstruktorzy stworzyli produkt bezpieczny, wygodny w użytkowaniu, a przede wszystkim bardzo uniwersalny, za niewygórowaną cenę w stosunku do innych konkurentów z grupy marek premium. Czas i rynek zweryfikował, że był to strzał w dziesiątkę. Dlatego niemiecki producent nie zwolnił tempa i kolejny raz zaskoczył nas swoją innowacyjnością. Stworzył ulepszoną wersję Baby-Safe 3, jego następcę, czyli fotelik Baby-Safe 5Z. Poniżej krótkie zestawienie wspomnianych dwóch fotelików. Jakie są między nimi różnice? Który wybrać? Zapraszamy!

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Porównanie dwóch fotelików samochodowych firmy Britax Römer Baby-Safe 3 I-Size oraz Baby-Safe 5Z I-Size. Czym się różnią, jakie mają elementy wspólne?

Bezpieczeństwo

Tytułowe foteliki stworzone są w oparciu o nową homologację ECE R-129 czyli I-Size. Model Baby-Safe 3 osiągnął ocenę 4* w testach ADAC zarówno przy montażu na bazie oraz za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego. Nowsza wersja Baby-Safe 5Z z uwagi na swoją świeżość nie była jeszcze testowana przez niezależny instytut. Warto jednak wiedzieć, że Britax dysponuje swoim crash torem i jest w stanie sprawdzić bezpieczeństwo we własnym zakresie, aby być pewnym, że model mimo iż nie został przetestowany przez instytut ADAC to spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa.

Redukcja wagi i zwiększona ilość miejsca dla dziecka

Niemiecki producent udowadnia nam, że nie tylko dba o zdrowie najmłodszych, ale także o ich rodziców zmniejszając wagę fotelika z 4,6 kg do 3,9kg. Przy tak zmechanizowanych zestawach obrotowych taka waga jest naprawdę zadowalająca! Jednocześnie nowy model Baby-Safe 5Z zapewnia możliwość dłuższego przewożenia malucha bo aż do 85 cm wzrostu. Jest to 2 cm więcej względem poprzednika.

Daszek, zagłówek, pałąk oraz pasy wewnętrzne

Zmiana daszka w nowej wersji gwarantuje lepszą ochronę przed owadami, kurzem oraz niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Daszek opuszcza się zdecydowanie niżej i nie trzeba go już zahaczać na gumkach jak to jest w Baby-Safe 3. Stelaż daszka jest dłuższy, dlatego producent musiał jednocześnie dokonać zmian w pałąku poprzez jego wydłużenie.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Britax w modelu 5Z zapewnił rodzicom możliwość zmiany położenia zagłówka. Można regulować jego wysokość umieszczenia za pomocą rzepu który znajduję się od spodu wkładki.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Znaczącym elementem, który możemy zauważyć  jest zmiana pasów wewnętrznych z 5-cio punktowych na 3 punktowe.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.
Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Kompatybilność i uniwersalność

Możliwość regulacji zmiany pochylenia łupinek na bazie wyróżnia je na tle konkurencji. Jest to świetne rozwiązanie na bolączki klientów, którzy mają kilka samochodów. Dzięki wspomnianej opcji możemy uzyskać odpowiednią pozycję spoczynkową dziecka niemal w każdym samochodzie.

Montaż na bazie Isofix

Nowa obrotowa baza Flex Base 5Z została wzbogacona o dodatkowy wskaźnik na przycisku zwalniającym fotel z bazy. Informuje on o prawidłowym umieszczeniu fotelika w bazie

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.
Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Kolejną nowością, o której trzeba wspomnieć to występowanie wskaźnika na foteliku Baby-Safe 5Z, który informuje o prawidłowym pochyleniu fotelika, a co za tym idzie, uzyskanej dobrej pozycji  spoczynkowej dziecka (wskazówka musi być na zielonym polu)

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Następnym udogodnieniem jest możliwość rozłożenia fotelika do pozycji leżącej – zarówno w aucie jak i na stelażu wózka.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Dodatkowo Britax zapewnia możliwość zmieszania tych zestawów,  tj. Baby-Safe 3 możemy umieścić na nowszej bazie Flex Base 5Z i na odwrót Baby-Safe 5Z mamy możliwość zamontować na starszej bazie Flex I-Sense. Na bazie można zamontować także siedzisko dla starszaka – Dualfix 3 i-Size.

Montaż za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego

Przy montażu za pomocą pasa samochodowego trzeba zwrócić uwagę na następującą różnicę, że w wersji Baby-Safe 3 pałąk musi być w pozycji pionowej natomiast w wersji Baby-Safe 5Z pałąk ustawiamy w pozycji poziomej skierowanej ku nóżkom dziecka.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Prowadnice pasa samochodowego umieszczone na skorupie fotelików są głębokie i dobrze oznaczone, dzięki czemu pas nie wysuwa się i stabilnie utrzymuje foteliki na kanapie auta.

Podsumowanie

Zespół Britax-a udowadnia nam, że nie zamyka się na potrzeby klientów. Potrafi ich wysłuchać, skutecznie przetworzyć zasięgnięte informacje oraz stworzyć coś, co jeszcze bardziej zaspokoi potrzeby małych szkrabów ale również ich rodziców. Bardzo to cenimy.

Czy Wam też spodobają się noworodkowe propozycje od Britaxa? Przekonajmy się na przymiarkach w sklepach Tylem.pl, bo przymiarki są kluczowe, nawet w przypadku taki uniwersalnych fotelików samochodowych jak te od Britaxa. Dlaczego tak jest? Możecie przeczytać w naszym artykule Jaki fotelik samochodowy wybrać dla noworodka, czyli który model 0-13kg jest najlepszy .

Nasi doradcy są do Waszej dyspozycji.

Pomoc & Wsparcie

Jeśli masz pytania dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Masz wątpliwości – zapytaj, nie kombinuj. Nie warto.

Newsletter

Newsletter

Zapisz się, zawsze warto wiedzieć wcześniej