Któż z nas nie zna teleturnieju prowadzonego przez Huberta Urbańskiego? Milionerzy – polski teleturniej emitowany na antenie TVN od 3 września 1999 do dziś z pewnymi małymi przerwami. Oparty na brytyjskim formacie „Who Wants to Be a Millionaire?”. Co jednak ma wspólnego Hubert, Milionerzy i Isofix?

Pytanie za 1000zł. Do czego służy Isofix?

W jednym z odcinków teleturnieju Milionerzy, prowadzonego przez wspomnianego Huberta, pojawiło się pytanie. Pytanie warte dalszej gry oraz dające dodatkowe 1 000zł. na koncie. O ile uczestnik wygra. Ale nie o tym, dziś będziemy pisać.

Pytanie ciekawe, i choć wielu nadal ma kłopot z rozpoznaniem i poprawną odpowiedzią, to tu poszło gładko.

Samochodowy system Isofix  służy do montowania

  • bagażników dachowych

  • anten CB-radia

  • fotelików dziecięcych

  • haków holowniczych

Jak każde pytanie jest ono proste, lecz tylko dla osób które wiedzą. Ja też odpowiadam swobodnie na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania. W większości. Zazwyczaj 😉

Odpowiedź poprawna to: fotelików samochodowych.

System Isofix służy do montowania fotelików dziecięcych. W zdecydowanej większości. Można bowiem wykorzystać ten system do przymocowania innych elementów, które chcemy aby podczas transportu pozostały na wybranym przez nas miejscu. Służą do tego specjalne pasy z zaczepami Iso (zobacz na końcu tego wpisu). Niemniej jednak 99% użyć to wpięcie i stabilizacja fotelika dziecięcego.

O Isofixie pisaliśmy wiele razy, choćby w tym wpisie o prostym tytule – Co to jest Isofix?. Choć prawie codziennie spotykamy się z osobami, które mają kłopot w zrozumieniu działania i przeznaczenia tego sytemu. Większość uważa go za coś skomplikowanego. Niesłusznie. To banalnie prosty system.

ISOFIX – (International Organisation for Standardisation – ISO Fixture).

System ten, to międzynarodowy standard mocowania fotelików w samochodach, który zapewnia najbezpieczniejszy, najłatwiejszy i najszybszy sposób poprawnego i bezpiecznego montażu dziecięcego fotelika samochodowego bez użycia samochodowych pasów bezpieczeństwa.

Zasady montowania z użyciem systemu Isofix.

  1. Podłącz zaczepy Isofx
  2. Oba
  3. Sprawdź czy foteli poprawnie leży na kanapie samochodu
  4. Chyba że przypinasz psa, lodówkę turystyczną, klatkę z kotem czy inny bardzo ważny przedmiot. Ale też sprawdź zapięcie
  5. Koniec
  6. Tzn. koniec za zapięciem systemu Isofix, choć to nie koniec sprawdzenia poprawności spasowania fotelika, choć to już inny temat.

Nadal masz pytania o Isofix?

Jak zawsze chętnie pomożemy.

Skontaktuj się z nami w dowolnie wybrany sposób a chętnie pomożemy.

PS

Pawie codziennie znajdujemy Isofixy, za darmo 😉

Pasy Isofix

To zestaw umożliwiający montaż fotelików bez ISOFIX z grup I-II w systemie ISOFIX samochodu. Dzięki SNAP możesz dodatkowo zabezpieczyć swoje dziecko montując fotelik bezpośrednio do karoserii samochodu. Pas jest regulowany, max. długość 150cm. Posiada stalowe zapięcia ISOFIX.

Choć nie zawsze polecamy aby montować fotelik homologowany na pasy za pomocą tego pasa, gdyż nie zawsze leży on właściwie, to pas nadaje się do dodatkowego zabezpieczenia bagaży podróżujących na tylnej kanapie. Tu jednak zawsze zalecamy przewożenie bagaży w bagażniku. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, to lepiej niech będą one dodatkowo zabezpieczone na tylej kanapie, niż maja leżeć luzem.

Bezpiecznej drogi.