Volvo stworzyło nowy rodzaj tabletu. Wielce przydatny lecz mało poręczny. Ma jedną funkcję, która działa perfekcyjnie. Projektowany raczej dla rodziców niż dzieci, choć poprawia bezpieczeństwo naszych pociech. Do czego dokładnie służy i jak wygląda?

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Niezależnie czy przed nami duża czy mała trasa. Bez znaczenia jest czy to lato czy zima. Nie ma większego znaczenia gdzie jedziemy i czy wolimy góry czy jeziora lub morze. Tablet przyda się w każdą podróż.

Chcąc poprawić bezpieczeństwo dzieci w czasie podróży warszawski oddział Volvo, przeprowadził ciekawą kampanię dla Rodziców, która ma ich uświadomić i podnieść świadomość oraz bezpieczeństwo.

Stworzyliśmy tablet o przełomowym designie, wyjątkowej konstrukcji i potężnej mocy. Wyposażyliśmy go w jedyną w swoim rodzaju funkcję – ostrzegania przed niebezpieczeństwem grożącym Twojemu dziecku.

Idea akcji i kampanii

To nie jest zwykły tablet. To tablet, który jest cegłą. Tworząc go, Volvo chce zwrócić uwagę na problem niezabezpieczonych urządzeń elektronicznych w podróży. W czasie wypadku ich masa rośnie i stają się ciężkie. Ciężkie jak cegła. Tak powstał tablet, który jest cegłą.

Tyle i aż tyle. Volvo chce pokazać rodzicom, jak bardzo niebezpieczne mogą być przedmioty wewnątrz samochodu. To kampania mająca na celu wyłącznie uświadomienie rodziców, iż na każdym kroku możemy dbać i zwiększać wspólne bezpieczeństwo podczas podróży.

W jej ramach Volvo stworzyło urządzenie, które opisuje w sposób następujący: „ma przełomowy design, wyjątkową konstrukcję i potężną moc. Został wyposażony w jedyną w swoim rodzaju funkcję ostrzegania przed niebezpieczeństwem grożącym najmłodszym pasażerom

Dlaczego cegła?

Bagaż oraz luźne przedmioty powinny być dobrze zabezpieczone na czas podróży –
niezamocowany przedmiot podczas zderzenia przy prędkości 50 km/h staje się od 30 do 50 razy cięższy!

To nie magia a czysta fizyka.

W ten sposób możemy wyliczać dalej i pokazywać sporo innych popularnych przedmiotów, pamiętając, iż wszystkie wyliczenia dotyczą kolizji przy prędkości wynoszącej zaledwie 50km/h.

Masz ciężkie przedmioty wewnątrz samochodu, jedziesz szybko, zatem przy raptownym zatrzymaniu (np. w wyniku nagłego hamowania) … masz kłopot, gdyż wszystkie te przedmioty zaczynają latać. Skoro latają to muszą w coś uderzyć 🙁

Przykłady?

  • Plastikowa butelka o pojemności 1,5l będzie ważyła ponad 90kg

  • Nowy telefon komórkowy o wadze 220 gramów, to prawie 11kg

  • Tablet o wadze 0,5 kg będzie ważył prawie 25kg

Publikacja „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, czyli o czym należy pamiętać wybierając się w podróż”, Instytut Transportu Samochodowego.

Pamiętaj

Od początku powstania Tylem.pl, kładziemy nacisk na edukację  i informowanie o bezpiecznych sposobach na wspólną podróż. Dobry samochód, dobrany fotelik, dopasowane i dobrze zapięte dziecko, to dopiero początek. Jest cała masa rzeczy i elementów na które musimy zwrócić uwagę aby nasza podróż była bezpieczna. Nie ma tu znaczenia to co powtarza duża część naszych klientów: „ja jadę bezpiecznie„. Albo jesteśmy przygotowani, albo nie.

Pomoc & Wsparcie

Jeśli masz pytania dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Masz wątpliwości – zapytaj, nie kombinuj. Nie warto.