„ZaBŁYSZCZ w CIEMNOŚCI” to akcja edukacyjna organizowana przez Częstochowską Masę Krytyczną na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów?‍♂️??‍♀️?‍♀️??‍♂️ Popieramy 😉

Akcja - ZaBŁYSZCZ w CIEMNOŚCI

Od początku działamy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Piszemy, uczymy i wspieramy akcje mające na celu poprawę wspólnego bezpieczeństwa. Dlatego też, dziś opisujemy akcję „ZaBŁYSZCZ w CIEMNOŚCI” jakiej podjęła się Częstochowska Masa Krytyczna.

Oto jak opisali akcję jej autorzy.

Piesi i rowerzyści padają ofiarą wielu wypadków drogowych. Osoby te zazwyczaj ubrane są w ciemne ubrania, nie posiadają elementów odblaskowych?. Gdy wcześnie zapada zmrok, stają się mniej widoczni na drodze przez innych uczestników ruchu przez co są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo‼️. Poprzez akcję „ZaBŁYSZCZ w CIEMNOŚCI” chcemy przyczynić się do ochrony ich zdrowia i życia.
Osoba wyposażona w odblask jest widoczna nawet ze 150 metrów, co daje innym użytkownikom ruchu, w tym kierowcom samochodów dłuższy czas na reakcję i próbę uniknięcia potencjalnego zagrożenia.
W imieniu Częstochowskiej Masy Krytycznej organizatorzy oraz osoby zaprzyjaźnione rozmawiały z każdą napotkaną osobą, która jest lub może być niedostatecznie widoczna dla innych. Rozmowa miała na celu edukację oraz uświadomienie rozmówcy jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych zwłaszcza po zmroku. Podczas rozmowy zostały pokazane różnice widoczności między osobą posiadającą element odblaskowy i nieposiadającą takiego. Na koniec każda z edukowanych osób otrzymała element odblaskowy, poprawiający jej bezpieczeństwo.

Plakat akcji

Polecamy udostępnić plakat akcji, tak aby jak najwięcej osób dowiedziało się o prostych możliwościach poprawy widoczności pieszych i rowerzystów.

Akcja - ZaBŁYSZCZ w CIEMNOŚCI

Film akcji – ZaBŁYSZCZ w CIEMNOŚCI

Polecamy zerknąć na materiał przygotowany przez ekipę Częstochowskiej Masy Krytycznej. Zachęcamy też do odwiedzenia ich strony na www.masa.czest.pl

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept

Pomoc & Wsparcie

Jeśli masz pytania dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Masz wątpliwości – zapytaj, nie kombinuj. Nie warto.