Zapewne zastanawiasz się po co jest potrzebny podnóżek dla dzieci do fotelików samochodowych ? Pomyśl zatem jak Twoje dziecko zachowuje się w samochodzie, gdy długo siedzi w foteliku? Czy widzisz, że już po kilkunastu minutach zaczyna się wiercić, zdejmować obuwie, podciągać lub krzyżować nogi? Bardzo możliwe, że tak jak większość dzieci kopie w przedni fotel albo zapiera się o niego butami. A może bywa marudne, uskarża się na bolesność nóg lub pleców? Sygnalizuje cierpnięcie albo drętwienie kończyn?

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Domyślasz się, dlaczego dzieci zachowują się w trakcie jazdy w taki sposób? Co sprawia, że nie siedzą stabilnie przez całą drogę? Najczęściej próbują w ten sposób zwrócić Twoją uwagę na dyskomfort jaki odczuwają.

Dla rodziców, którzy sami nie podróżowali w fotelikach samochodowych, wyjaśnienie źródła problemów jest zaskakujące. Dzieci do około 9 roku życia są zbyt małe, aby samodzielnie oprzeć stopy na podłodze pojazdu. Zwisające luźno nogi, opierające się o krawędzie fotelika lub siedziska, narażone są na nieustanny ucisk, który jest przyczyną zaburzeń krążenia krwi i limfy. W konsekwencji prowadzi to do mrowienia i cierpnięcia nóg. Wywołane ciężarem własnym i siłą grawitacji obciążenie kończyn objawia się nieprzyjemną tkliwością w kolanach i mięśniach. W takiej sytuacji dziecku w foteliku jest po prostu niewygodnie. Instynktownie szuka ono okazji do poprawy niekomfortowej pozycji w aucie. Niestety obniża w ten sposób parametry swojego bezpieczeństwa w razie nawet drobnej stłuczki. Pamiętaj, że fotelik samochodowy skutecznie ochroni Twoje dziecko, ale tylko wtedy, gdy utrzyma ono prawidłową pozycję siedzącą w czasie jazdy.

Odkryj podnóżek do fotelików samochodowych KneeGuardKids3, który w innowacyjny sposób wspiera nogi i kolana małych pasażerów. Podnóżek zapewnia dziecięcym stopom pewny punkt podparcia od 2 do 9 roku życia. Skutecznie redukuje napięcie mięśni kończyn dolnych oraz odciąża stawy, zarówno podczas krótkich, jak i długich podróży. Jest niezastąpiony przy codziennym poruszaniu się z dzieckiem po mieście, gdy często stoimy w korkach. Podnóżek pomaga utrzymać prawidłową i bezpieczną pozycję ciała w trakcie jazdy, a dzieci go wprost uwielbiają. Dzięki niemu wreszcie podróżują wygodnie i radośnie jak dorośli, którzy dosięgają nogami do podłogi. KneeGuardKids3 zapewnia dzieciom komfort podróży jakiego nigdy wcześniej nie znały. Powiedz STOP zwisającym nogom w aucie!

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept

Gdzie kupić podnóżek ?

W sklepach sieci Tylem.pl 😉 Zobacz produkt KneeGuardKids3,

Do jakich samochodów pasuje podnóżek?

Praktycznie do każdego samochodu da się go zamontować.

Do jakich fotelików można używać podnóżka?

Do każdego fotelika montowanego przodem do kierunku ruchu, który nie posiada własnej nogi (czyli z wyłączeniem większości modeli 0-18kg, 9-18kg z w własną nogą). Noga fotelika uniemożliwia montaż podnóżka. Do fotelików tyłem do kierunku ruchu – RWF, nie ma potrzeby używania podnóżka, tam bowiem nogi są oparte o kanapę.

Dlaczego warto posiadać podnóżek dla dziecka ?

Aby nogi miały podparcie, aby odpoczywały, aby było wygodniej.

Jak zamontować podnóżek?

To proste. Masz dwie możliwości. Albo na dołączone paski albo na Isofix. Montaż i instalacja są bardzo proste.  Zobacz nasz film jak prosto zamocować podnóżek do fotelików samochodowych KneeGuardKids3, Zawsze zobacz instrukcję. Jeśli masz pytania – chętnie pomożemy 😉

Pomoc & Wsparcie

Jeśli masz pytania dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Masz wątpliwości – zapytaj, nie kombinuj. Nie warto.